عنوان{دانلود تحقیق درموردبرنامه‌ريزی استراتژيک منابع انسانی و سند توسعه‌ی نيروی انسانی کشور}

دانلود تحقیق درموردبرنامه‌ريزی استراتژيک منابع انسانی و سند توسعه‌ی نيروی انسانی کشور|اف اِس/عنوان/2064177|fsx39023690|برنامه‌ريزی,استراتژيک,منابع,انسانی,و,سند,توسعه‌ی,نيروی,انسانی,کشور,برنامه‌ريزی استراتژيک منابع انسانی و سند توسعه‌ی نيروی انسانی کشور, ب
هم اکنون فایل با مشخصه ی دانلود تحقیق درموردبرنامه‌ريزی استراتژيک منابع انسانی و سند توسعه‌ی نيروی انسانی کشور وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

نام فایل : برنامه‌ريزی استراتژيک منابع انسانی و سند توسعه‌ی نيروی انسانی کشور

فرمت : .ppt

تعداد صفحه/اسلاید : 26

حجم : 2 مگابایت


بنام خدا
*
برنامه‌ريزی استراتژيک منابع انسانی و سند توسعه‌ی نيروی انسانی کشور
*
مقدمه
برنامه‌ريزي نيروي انساني (HRP)، عرضه و تقاضاي آتي سازمان براي كاركنان را به‌طور منظم پيش‌بيني مي‌كند. با تخمين تعداد و نوع كاركناني كه مورد‌نياز است، واحد منابع انساني مي‌تواند جذب، گزينش، آموزش، و برنامه‌ريزي شغلي و ساير فعاليت‌هاي ديگر را بهتر برنامه‌ريزي كند. برنامه‌ريزي نيروي انساني كه برنامه‌ريزي اشتغال نيز ناميده مي‌شود، به واحد منابع انساني امكان مي‌دهد تا سازمان را در زمان درست با افراد مناسب مجهز كند.
Resource Planning (HRP) Human

*
نياز به تفکر استراتژيک در مديران و رهبران سازمان برای رويارويی با چالش‌های فرارو به ويژه در حوزة برنامه‌ريزی، دست اندرکاران متخصص را بر آن داشته تا به برنامه‌ريزي نيروی انسانی با ديدی استراتژيک نگاه کنند. برنامه‌ريزي استراتژيک نيروی انسانی (SHRP) رويکردی جامع و ساختار يافته به ارزيابی نيازهای فعلی و بلند مدت نيروی انسانی سازمان‌ و برنامه‌ريزی برای پاسخگويی به آنها است.

Strategic Human Resources Planning (SHRP)
*
هدف برنامه‌ريزی استراتژيک منابع انسانی


استراتژی جامع منابع انسانی، نقش مهمی در دستيابی به اهداف کلی استراتژيک سازمان ايفا می‌کند و به‌وضوح نشان می‌دهد که واحد منابع انسانی به خوبی جهت حرکت سازمان را درک کرده و از آن پشتيبانی می‌کند. استراتژی جامع منابع انسانی، همچنين از ساير اهداف استراتژيک واحدهای بازاريابی، مالی، عملياتی و فنی سازمان حمايت می‌کند.
*
ادامه ...
استراتژی منابع انسانی با هدف لحاظ کردن ”بعد انسانی“ در اهداف ميان‌مدت و بلندمدت سازمان، به‌منظور تضمين:
استخدام افراد درست
ترکيب مناسب مهارت‌ها
بروز تمايلات و رفتارهای درست از سوی کارکنان
مسير درست توسعة کارکنان
تدوين می‌شود.
*
مد‌ل‌هاي برنامه‌ريزی استراتژيک منابع انسانی
رويکرد واحدی برای توسعه‌ی استراتژی برنامه‌ريزی منابع انسانی وجود ندارد. رويکرد به برنامه‌ريزی استراتژيک منابع انسانی از هر سازمان به سازمان ديگر فرق می‌کند. با اين وجود، برخي رويکردها نسبت به رويكردهاي ديگر برتر هستند. در قسمت بعد به ارائه چند مدل می‌پردازيم.
*
مد‌ل 6 گامی SHRP
در اين مدل 6 گام مشخص برداشته می‌شود:
1. تعيين جهت‌گيری استراتژيک
2. طراحی سيستم مديريت منابع انسانی
3. برنامه‌ريزی كل نيروی کار
4. جذب منابع انسانی موردنياز
5. سرمايه‌گذاری در عملكرد و توسعه‌ی منابع انسانی
6. ارزيابی و حفظ شايستگی و عملکرد سازمانی
*
مد‌ل 6 گامی SHRP
*
مد‌ل 6 گامی SHRP
گرچه، هر چه سرعت و ميزان تغيير افزايش يابد، رويکرد به برنامه‌ريزی استراتژيک به‌طور قابل ملاحظه‌ای به دلايل زير تغيير می‌کند:
اول، فرايند برنامه‌ريزی چابك‌تر است.
دوم، فرايند برنامه‌ريزی بيشتر پويا و فعال است.
سوم، فرايند برنامه‌ريزی ديگر تنها از بالا به پايين نيست.
سرانجام، فرايند برنامه‌ريزی استراتژيک کمتر انفعالی بوده و بيشتر توسط مديران صف اداره می‌شود.
*
مد‌ل 7 اصل هدايت‌گر SHRP
هفت اصل هدايت‌گر می‌توانند با کمک کردن به واحد، در تمرکز بر مسائل مهم، اطلاعات قابل‌توجه، و درس‌های قابل درک از تجربه‌های سازمان، برنامه‌ريزی اثربخش نيروی انسانی را تسهيل کند. با انجام اين کار، واحدها اطمينان حاصل می‌کنند که به‌طور مطلوبی به چالش‌های آتی نيروی انسانی اشاره کرده و با تلاش اصلی واحدها در دستيابی به مأموريت‌ها و اهداف‌شان همکاری می‌کنند.
*
....مطالب دیگر:
🔗ترجمه فصل 6 کتاب بیوشیمی انتقال و تنظیم پیام، نوشته گرهارد کراوس، به همراه نسخه اصلی کل کتاب 🔗شیت فتوشاپ اجتماعی راهبردی🔗سمینار آماده تحت عنوان مسیر ERAD و بیماری های ژنتیکی مرتبط با آن در قالب 22 اسلاید پاورپوینت و 14 صفحه word🔗پاورپوینت تاریخ باغ سازی 26 اسلاید🔗پاورپوینت تاریخ تحلیلی صدر اسلام 170 اسلاید🔗پاورپوینت تاریخ علم فیزیک 28 ص🔗پاورپوینت تاریخچه بازی های کامپیوتری🔗طرح 3 معماری🔗شیت فتوشاپ تاریخی،فرهنگی و هویتی🔗مقاله تصفیه آب و فاضلاب🔗تحقیق روش اندازه گيري يون فلزات در آب و فاضلاب🔗تحقیق روش اندازه گیری یون فلزات در آب🔗تحقیق صفات و خصوصيات عرب🔗تحقیق كمردرد 34ص🔗تحقیق ورزش و تغذیه 🔗تحقیق يكي از نقش هاي حسابداري و حسابرسي اجتماعي و محيطي 36ص🔗تحقیق پاسخ هاي هورموني نسبت به فعاليت هاي ورزشي و تمرينات جسماني 20ص🔗تحقیق پوزولان به عنوان ماده ي جايگزين سيمان 22ص🔗تحقیق گزارش نویسی🔗شیت فتوشاپ اقتصادی🔗شیت فتوشاپ دسترسی🔗آموزش ساخت آیکون با سایه کشیده🔗آموزش پلاگین SnowFlow🔗Making of Fransworth house🔗دانلود مقاله آشنایی با سبک امپرسیونیسم 18ص