عنوان{کشور ترکیه (با تاکید بر روی ترکیه در اتحادیه اروپا)}

کشور ترکیه (با تاکید بر روی ترکیه در اتحادیه اروپا)|اف اِس/عنوان/41011309|fsx39023690|turkey,کشور ترکیه,تحقیق,پروژه
هم اکنون فایل با مشخصه ی کشور ترکیه (با تاکید بر روی ترکیه در اتحادیه اروپا) وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

کشور ترکیه در نیمکره‌ی شمالی و نقطه‌ی تلاقی در قاره‌ی مهم آسیا و اروپا مکان‌یابی شده است. و همانطور که می‌دانیم این کشور در جنوب شرقی اروپا و غرب آسیای میانه واقع شده است و بین مدار 35 درجه و َ50 دقیقه‌ای و 42 درجه و 6 دقیقه عرض شمالی و 35 درجه و 50 دقیقه‌ای 44 درجه و 48 دقیقه طول شرقی نصف‌النهار گرینویچ قرار گرفته است. موقعیت جغرافیایی ترکیه باعث شده است، حالت پلی بین دو قاره آسیا و اروپا باشد و این کشور بوسیله‌ی گذرگاههای سفر و دارد انل از اروپا جدا می‌شود. ترکیه از معدود کشورهایی است که موقعیت ویژه‌ی ژئوپلیتیکی آن موجب شده است که حداقل طی نیم قرن اخیر یکی از عمده‌ترین عوامل اثربخشی و اهمیت ترکیه برای قطب‌های قدرت جهانی و واگذاری نقش‌های مهم و کلیدی به این کشور در عرصه سیاسی و سرنوشت‌ساز بودن نحوه‌ی عمل این دولت در معادلات بین‌المللی شود. موقعیت ارتباطی و ترانزیتی، نقطه‌ی اتصال در قاره آسیا و اروپا تسلط ترکیه بر حوزه‌های دریای مدیترانه و دریای اژه و دریای سیاه و همچنین آبراهه‌های استراتژیکی بسفر و داردانل موقعیت و نقش ترکیه در جهان اسلام، قرار گرفتن ترکیه در مناطق بحرانی قفقاز و آسیای مرکزی، اروپای شرقی و خاورمیانه، موقعیت هیدروپلیتیک مناسب ترکیه از حیث در اختیار داشتن منابع آبی فراوان و تسلط بر رودخانه‌های پرآب منطقه، روابط شکننده این کشور با همسایگان حوزه، عضویت در ناتو که کشور ترکیه را در منطقه و جهان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار ساخته است.


مطالب دیگر:
📜ترجمه مقاله رشته فوتونیک - سنسورهای پلاسمونی سطحی جایگزیده‌ مبتنی بر آلومینیوم📜فایل اکسل حقوق دستمزد بیمه مالیات و ... 1397📜جزوه انرژی های نو و بیوگاز📜جزوه ساخت دستگاه تولید بیوگاز و روش آزمایش آن📜تحقیق نقش فرهنگ در پيشبرد اهداف استراتژيك سازمان ها📜تحقیق روان شناسی مرگ📜پاورپوینت ورود به سیستم دیجیتال📜طرح توجیهی گلخانه پرورش آلوئه ورا در سال 97📜تحقیق بهسازی خاک در مقابل روانگرایی📜پاورپوینت معرفی پدیده تیکسوتروپی در خاک رسی📜پاورپوینت ارکان نظریه خمیری📜گزارش کار آزمایشگاه مکانیک خاک پیشرفته📜پاورپوینت ماشین آلات کارهای بتنی📜طرح توجیهی احداث گلخانه هیدروپونیک (کشت بدون خاک) زعفران و گیاهان دارویی سال 96📜جزوه اصول طراحی و ساخت دستگاه های بیوگاز📜تحقیق روش تولید بیوگاز، روش ساخت دستگاه های تولید بیوگاز و تحلیل بیوگاز با شبکه عصبی مصنوعی📜پاورپوینت بهداشت روانی قبل از ازدواج📜پاورپوینت اضطراب از منظر قرآن کریم📜جزوه حقوق بین الملل خصوصی 2📜پاورپوینت نیروگاه های هسته ای📜تحقیق درمورد مدیریت اداری هنری فایول📜بازی snake به زبان ++c📜پاورپوینت بررسي ارگونوميك از انجام كار به صورت ايستاده و حمل بار دستي📜پاورپوینت آزمایشگاه رفرانس بهداشت حرفه ای (بخش عوامل شیمیایی)📜پاورپوینت استخراج فلزات (آماده سازی بار)